Simulátor

• Výjimečná kvalita a realistický zážitek z jízdy
• Simuluje ztrátu zadní trakce a „poskakování“ zadních kol (klíčová složka tréninkových programů pro závodní jezdce)!!
• Výborné vnímání povrchu vozovky díky 250 aktualizacím pohybu za sekundu
• Díky řadě tlumičů je pohyb plynulejší a méně digitalizovaný
• Přizpůsobitelné jízdní profily, v reálném čase je možno snadno upravovat na míru tak, aby představovaly jakýkoli vůz!
• Simuluje přenos váhy vozidla, nerovnosti na povrchu vozovky a přetížení
• Modulární Design
• Konstrukční pevnost
• Povrchová úprava práškováním
• Průmyslová konstrukce vhodná do závodních středisek a pro časté používání
• Chcete začít? Stačí jedno jednoduché stisknutí tlačítka
• Profesionální stojan na tři LCD o velikosti 48”-55”

Principy pohybu

Motorsport Simulator věrně napodobuje skutečnou jízdu díky zapojení řady různých technik. Především ovlivňuje vnitřní ucho/smysl pro rovnováhu, a tak vytváří pocit pohybu. Tento přístup kombinuje s jemnými nárazy, které způsobí, že Vaše tělesná hmotnost vyvolá odpovídající tlak. Nakonec propojuje tlaky způsobené tělesnou hmotností a vlivy na centrum rovnováhy s kinestezií (ovlivňováním tlaků působících na kosti a svaly).

Naše simulátory jsou navrženy tak, aby optimálně propojovaly principy kinestezie a propriorecepce. Toto pojetí se často využívá v pokročilých olympijských tréninkových programech.

Skutečností zůstává, že žádný simulátor nedokáže plně působit všemi silami, kroucením apod. jako skutečný vůz. Musí proto oklamat mozek tak, aby tyto zdánlivé vlivy přesvědčivě vnímal. Toho dosahujeme pomocí tří výše popsaných přístupů, přičemž hlavní důraz je kladen na napětí ve svalech.

Klíčem k vytvoření odpovídajícího napětí ve svalech je naše rozhodnutí nepohybovat volantem a pedály, ale pouze jezdcem. Při brzdění můžete například sledovat, že na Vaše zápěstí a předloktí působí stejné síly jako při skutečné jízdě. Simulátory, které se snaží pohybovat celou kabinou řidiče (včetně volantu), by dokázaly tyto tlaky napodobit pouze tehdy, pokud by vyvolávaly přesně stejnou zátěž jako skutečné vozidlo a pokud by tuto zátěž dokázaly po jistou dobu udržet. Jednoduché simulátory s vibračním sedadlem nedokážou vyvolat napětí ve svalech a nemohou ani ovlivňovat Vaše centrum rovnováhy.

Díky jedinečné kombinaci výše popsaných technik jsme vytvořili jednu z nejpřesvědčivějších a nejvěrohodnějších simulací dostupných ve všech cenových hladinách. Nestačí však jen navodit tuto věrohodnou situaci. Lidský mozek se bude snažit klam překonat a rozpoznat pohyby, které se neslučují s pohyby okolního světa nebo které prostě neočekává. Věnovali jsme proto velkou péči tomu, aby každý vytvořený jízdní profil splňoval přísná kritéria stanovená s cílem omezit „negativní pohybové podněty“. Ne všichni však vnímáme věrohodnost jízdy stejně a někteří uživatelé tak budou potřebovat drobné úpravy pohybových profilů, aby se jejich zážitek z jízdy co nejvíce přiblížil skutečnosti. Řada Motorsport simulátorů je založena na špičkovém, snadno srozumitelném pohybovém softwaru plnicím souběžně několik úkolů. Tento software nabízí bezkonkurenčně snadné ovládání, skvělý výkon a věrohodné přizpůsobení individuálním představám.

Volant

Profesionální volant vyrobený právě pro stavbu simulátorů. V kombinaci s nejlepšími simulacemi dnešní doby Vás volant dostane tak nejblíže realitě jak je to jen možné. Klíčem k neuvěřitelnému realismu je převratný motor který je přímo napojen na volantu, již žádné řemeny. Díky integrovanému ovladači motoru se může chlubit nejnižší latencí, lepší odezvou a přesnější reprodukcí pohybu. V kombinaci s motorem, který byl navržen specificky pro závodní simulátory, poskytuje volant nejlepší možnou rovnováhu mezi krouticím momentem, odezvou a hlavně přesností a linearitou.

• Silný motor s nízkou setravčností zvládne trvalý točivý moment až o síle 13Nm, v závislosti na uživatelem zvoleném módu.

• Hranice otočení volantu jsou v základním nastavení odstraněny aby byl zážitek realistický 1:1. Hranice lze nastavit.

• Rozsáhlé možnosti nastavení skrze dodávaný software.

• Motor updatuje pohyb 50 000x za sekundu

• Tři force feedback (FFB) volby: tradiční hrubý herní FFB, SimXperience (uživatelem optimalizovaný herní FFB) kompletně uživatelem definovaný FFB.

• 4500° rotace, v základu nakonfigurováno na 900°. Nastavení je měnitelné uživatelem.

• Vyroben aby vydžel fungovat několik let a to i při komerčním využití. (Kritické součástky jsou testovány na zátěž až 300lb / 136kg)

Pedály

Tyto pedály byly stvořeny pro sim závodění na profesionální úrovni. Kompletně nastavitelné se schopností simulovat síly vznikající při sešlápnutí pedálů v autech jako F1 a LPM. Všechny části konstrukce jsou vyrobeny z nejkvalitnější nerezové oceli, ze které byly vyřezány pomocí CNC.

Pedály jsou stavěny tak, aby vydržely, pevné, odolné, ale kompaktní. Poloha plynu a spojky a sešlápnutí brzdy je měřeno speciálními tlakovými senzory, aby bylo zajištěno, že každý pedál reaguje okamžitě a přesně.

Ostatní komponenty

Sekvenční páka

Správně zařazená rychlost ve správný moment znamená nejlepší časy na trati! Dobrá sekvenční páka je nutností při každém závodě na simulátoru a my ji máme pro vás připravenou.

Profesionální páka Pro Sequential je robustností připravená pro miliony perfektních přeřazení ve správný čas.

Sedačka

Závodní sedačka EVO vyniká kvalitou a designem, kterou můžete od firmy Sparco a řady EVO očekávat.

EVO byla navrhnuta a vyvinuta ve spolupráci s nejlepšími jezdci závodních sérií, jako německé DTM nebo mezinárodní ITC. Evoluce úspěšné sedačky REV, EVO má odnímatelné vnitro sedačky a nastavitelnou polohu pro záda. Jako doplněk si můžete nastavit výšku sedačky, polohu pro nohy a vycpávku pro vaše pozadí. Vycpávky dodáváme v různých barvách na základě vašich požadavků.

Pásy

Kompletní řada profesionálních pásů Sparco se skvěle doplňuji s našimi závodními sedačkami. Vyrobeno z vysoce kvalitního materiálu a odolných spojovacích součástí, z nichž každý svazek chrání tělo, zvyšují tyto pásy bezpečnost a ochranu.

Šesti-bodový upínací systém je přes trojpalcové pásy ukotven o samotnou konstrukci a zaručuje rychlé, snadné a bezpeční uchopení těla. Každý pás se zapíná na centrální rychloupínací duralový spínač.

High-end počítač

Špičková herní sestava složená z nejvýkonnějších dostupných komponentů poskládaných do luxusní skříně. Díky ohromujícímu výkonu grafické karty a nekompromisně výkonnému šesti jádrovému procesoru si poradí se všemi simulátory v ultra rozlišení. Výkonově vyvážený hardware v čele s moderními architekturami vám otevře bránu do světa neomezené zábavy.

Šest jader tepe již v základu na vysoké frekvenci a v případě potřeby vyššího výkonu jsou schopny se přetaktovat až na 4,6 GHz. Aby bylo dosaženo co nejúčinnějšího a nejtiššího chlazení, stará se o studený chod procesoru ultimátní vodní chlazení.

Úžasná grafika moderních her vypadá téměř realisticky a vy si ji užijete se vším všudy díky výkonné grafické kartě nVidia GeForce GTX s nejnovější architekturou. Grafika podporuje zobrazení až na třech monitorech s 4K rozlišením. Zažijete tak opravdu dech beroucí zážitek. Enormní výkon skvěle doplňuje 16 GB operační paměti DDR4, pro kterou nebude žádná hra dost náročná.

Opravdu povedená je exkluzivní skříň, která byla navržena pro maximální efektivitu chlazení všech komponentů. Krásný futuristický design je doplněn barevným podsvícením.

3x 48¨-55¨ Full HD LED LCD

Abychom zajistili co nejvyšší obrazovou kvalitu, musí všechny LCD projít řadou našich testů. Nejdůležitější je pro nás dodat jen ta LCD, které mají nejnižší odezvu (nejnižší zpoždění obrazu).

PARTNEŘI